NU är det redan 2024 och vi planerar verksamheten för Företagsgruppen Liljeholmen. Vi vill dela med oss detta till dig och dina kollegor. 

 • Säkerhetsappen,
  • Svensk Handel kommer den 8 februari och 7 mars att hålla inspirerande föredragningar (digital) om hur deras Säkerhetsapp kan öka säkerheten för er företagare och era kollegor. Håll utsikt efter inbjudan.
 • Företagarluncher
  • Vi fortsätter med gemensamma företagsluncher. Vi har beslutat följande datum, 6 februari, 4 mars, 8 april, 6 maj och 3 juni. Vi samlas I Forno Liljeholmstorgets Gallerian plan 2 kl 11.30. Du och dina kollegor är hjärtlig välkomna. Vill ert företag göra en kort presentation av er verksamhet så hör av er till mig (kent.m.andersson.se@gmail.com)
 • Årsmöte
  • Årsmötet i Företagargruppen är den 16 april mellan 16.00-19.00. Vi tänker bjuda in någon intressant föredragshållare. Vi har ännu inte bestämt plats. Har du en plats på ditt företag så hör av dig till mig (kent.m.andersson.se@gmail.com)
 • Vi vill bli flera medlemmar.
 • Platssamverkan
  • Företagsgruppen tillsammans med fastighetsägare, Stockholms stadens olika enheter och andra intressenter har ett antal platssamverkan på gång inom Hägersten- Älvsjö. En del av det är trygghetsvandringar som genomförs höst och vår. Där får ni gärna delta.
 • Årets lokala företag
  • Årets lokala företag blev en stor succé under 2023. Företagsgruppen Liljeholmen vill utveckla konceptet. Har du som medlem nya idéer om hur koncepten kan utvecklas, hör då av dig till mig (kent.m.andersson.se@gmail.com).
 • Föredrag
  • Företagsgruppen Liljeholmen vill också utveckla föreningen genom att sprida kunskap och bjuda in olika föredragshållare till frukost- och lunchmöten. Har du som medlem förslag på intressanta ämnen som kan vara för alla medlemmar och föredragshållare hör då av dig till mig (kent.m.andersson.se@gmail.com).
 • Valberedningen
 • Informationsbrev
  • Förra året gav vi ut 19 informationsbrev till våra medlemmar. Vill du att det är flera personer inom ditt förstag som ska få informationsbrev till sin mail? hör då av dig till mig (kent.m.andersson.se@gmail.com<9 med mailadresser till dina kollegor.
 • Övrigt
  • Vidare planeras utveckling av föreningens Facebook och Intsagram. 
  • Mässor utvecklingar av Sommartorget diskuterades.
  • m.m.

Vi har ett intressant år framför oss..häng med…

 

Mvh Kent M Andersson, Ordförande i Företagsgruppen Liljeholmen

 

 

 

 

 

Go to top