Nu börjar avtalsskrivningen angående vår områdesbevakning. Ett ramavtal är tecknat mellan Rapid Bevakning AB och Bromma-Ulvsunda Företagsgrupp.

Magued Idris, från vår samarbetspartner Fairdealgroup (FDG), kommer att kontakta våra medlemmar och informera om de möjligheter som avtalet ger. Några dagar senare kommer bevakningsbolaget Rapid Bevakning AB att kontakta er för att skriva avtalen med respektive företag. Vi börjar i bokstavsordning bland våra medlemmar. Idag har de första 40 medlemmarna fått meddelande om att de kommer att kontaktas. Därefter kommer vi att fortsätta tills alla våra medlemmar är kontaktade.

Områdesbevakningen kommer att öka säkerheten i vårt område genom en mycket hög närvaro från bevakningsbolaget samtidigt som denna kollektiva lösning sker till ett mycket fördelaktigt pris.

Har ni frågor är ni välkomna att kontakta

Håkan Rosander

info@brommaforetagsgrupp.se

070-577 7019

 

Go to top